Strategia spijania śmietanki – na czym polega ?


Strategia spijania śmietanki
, znana również jako strategia skimmingu, to strategia ustalania cen produktów lub usług na wysokim poziomie w początkowej fazie wprowadzenia ich na rynek. Celem tej strategii jest uzyskanie jak największego zysku na początku, zanim pojawi się konkurencja.

Poszukujesz adresu do rejestracji firmy w Poznaniu? Skorzystaj z usług Wirtualne Biuro Poznań! To nie tylko możliwość rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji, ale również coworking Poznań, czyli przestrzeń biznesowa do organizacji spotkań i biuro na godziny. Zapoznaj się z ofertą.

Na czym polega strategia spijania śmietanki?

W strategii spijania śmietanki firma ustala wysokie ceny na swoje produkty lub usługi w początkowej fazie wprowadzenia ich na rynek. Jest to możliwe, ponieważ w tym czasie istnieje niewielka konkurencja i klienci są skłonni zapłacić więcej za nowy produkt lub usługę.

Kiedy warto stosować strategię spijania śmietanki?

Strategia spijania śmietanki jest odpowiednia w następujących przypadkach:

  • Produkt lub usługa jest nowa i innowacyjna. W tym przypadku klienci są bardziej skłonni zapłacić więcej za produkt, który uważają za wyjątkowy.
  • Produkt lub usługa jest skierowana do zamożnej grupy docelowej. Klienci z wyższym dochodem są bardziej skłonni zapłacić więcej za produkty lub usługi.
  • Firma chce szybko odzyskać koszty związane z wprowadzeniem produktu lub usługi na rynek.

Zalety i wady strategii spijania śmietanki

Zalety:

  • Możliwość uzyskania szybkiego zysku
  • Możliwość odzyskania kosztów związanych z wprowadzeniem produktu lub usługi na rynek
  • Możliwość wyeliminowania konkurencji

Wady:

  • Możliwość utraty klientów, którzy nie są skłonni zapłacić wysokiej ceny
  • Możliwość pojawienia się konkurencji, która obniży ceny
  • Możliwość ograniczenia wzrostu sprzedaży

Podsumowanie

Strategia spijania śmietanki to skuteczna strategia, która może pomóc firmie osiągnąć szybki zysk. Jednak należy pamiętać o jej wadach, takich jak utrata klientów i pojawienie się konkurencji.

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Dodaj komentarz