Wirtualne biuro jako siedziba firmy a kontrola urzędu skarbowego

Wirtualne biura to usługi, które pozwalają na wynajęcie adresu do rejestracji firmy, odbierania korespondencji i obsługi interesantów. Usługi te są świadczone przez biura wirtualne, które udostępniają swoim klientom infrastrukturę i usługi biurowe, bez konieczności wynajmowania przez nich własnego lokalu.

Korzystanie z wirtualnych biur jako siedziby firmy jest legalne na podstawie przepisów prawa polskiego. Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, przedsiębiorca może wykonywać działalność gospodarczą pod adresem do korespondencji, jeżeli posiada siedzibę lub miejsce zamieszkania w Rzeczypospolitej Polskiej.

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Kontrola urzędu skarbowego w firmie z siedzibą w wirtualnym biurze

Przedsiębiorca, który korzysta z wirtualnego biura jako siedziby firmy, może zostać poddany kontroli urzędu skarbowego. Kontrola może dotyczyć wszystkich aspektów działalności gospodarczej przedsiębiorcy, w tym:

 • rozliczeń podatkowych,
 • dokumentacji księgowej,
 • dokumentacji pracowniczej,
 • obrotu towarowego lub usługowego.

Przygotowanie do kontroli urzędu skarbowego

Przedsiębiorca, który korzysta z wirtualnego biura jako siedziby firmy, powinien przygotować się do kontroli urzędu skarbowego. W tym celu warto:

 • uporządkować dokumentację księgową i pracowniczą,
 • zgromadzić wszystkie faktury i dokumenty potwierdzające wydatki,
 • spisać spis z natury,
 • przygotować odpowiedzi na pytania kontrolujących.

Podsumowanie

Korzystanie z wirtualnych biur jako siedziby firmy jest legalne. Przedsiębiorca, który korzysta z takiej usługi, powinien jednak pamiętać, że może zostać poddany kontroli urzędu skarbowego. W związku z tym warto odpowiednio przygotować się do takiej kontroli, aby uniknąć ewentualnych problemów.

Poszukujesz adresu do rejestracji firmy w Poznaniu? Skorzystaj z usług Wirtualne Biuro Poznań! To nie tylko możliwość rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji, ale również coworking Poznań, czyli przestrzeń biznesowa do organizacji spotkań i biuro na godziny. Zapoznaj się z ofertą.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które mogą pomóc przedsiębiorcom w przygotowaniu do kontroli urzędu skarbowego:

 • Współpracuj z biurem wirtualnym, które oferuje usługi księgowe i kadrowe. Biuro wirtualne może pomóc przedsiębiorcy w uporządkowaniu dokumentacji i przygotowaniu do kontroli.
 • Regularnie przeglądaj dokumentację księgową i pracowniczą. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, przedsiębiorca będzie miał więcej czasu na ich usunięcie przed kontrolą.
 • Zachowaj w firmie porządek. Urzędnicy skarbowi oceniają przedsiębiorców pod kątem ich profesjonalizmu. Zadbany wygląd firmy może pozytywnie wpłynąć na ich opinię.

Pamiętaj, że kontrola urzędu skarbowego to normalna procedura, która może dotyczyć każdego przedsiębiorcy. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, przedsiębiorca będzie miał możliwość ich wyjaśnienia i skorygowania.

Dodaj komentarz