Podatki

Wielu z was pracuje nie tylko w coworkingu ale prowadzi też działalność gospodarczą. Prowadzenia działalności gospodarczej wiąże się z płaceniem podatków. Podatki dla wielu są temat bardzo skomplikowanym i wymagającym odpowiedniej wiedzy. Liczymy na to że ten dział naszego bloga okaże się dla was najbardziej pomocny. Wiemy, że podstawowa znajomość prawa podatkowego pozwala na uniknięcie niepotrzebnych kosztów podczas prowadzenia działalności gospodarczej.

Wirtualne biuro, a podatki

Ci z was, którzy posiadają wynajętą usługę wirtualnego biura zapewne zastanawiają się jak odnoszą się do tego urzędy skarbowe. Nasza praktyka pokazuje, że nigdy nie mieliśmy problemów podczas kontroli. Naszą przewagą jest możliwość wynajęcia biura. Dzięki temu podczas kontroli podatkowej, nikt nie podważa poprawności waszego adresu.

Podatki i księgowość

Podatki są bardzo silnie związane z księgowością i tym w jaki sposób prowadzicie wasze księgi rachunkowe. Na naszym blogu publikujemy regularnie informacje o tym co jest dla was interesujące pod względem możliwości obniżenie waszych kosztów podatkowych. Powszechnie znana optymalizacja podatkowa powoduje że duże firmy proporcjonalnie płacą mniej podatków niż te małe. Stosowanie niektórych prostych zabiegów optymalizacyjnych pozwala wam na oszczędności, o których wcześniej nie myśleliście.

Czy stać mnie na optymalizację podatkową

W większości przypadków tak. Niestety jak wskazują specjaliści duża część podatków płaconych przez firmy jest nienależna lub zawyżona. Wielu księgowych zwraca uwagę na to, że przedsiębiorcy źle naliczają swoje przychody oraz związane z nimi koszty. Powoduje to efekt spowolnienia akumulacji kapitału. Oznacza to wolniejszy wzrost na rynku oraz brak inwestycji w innowację.

Blog Podatkowy

Jak wiecie nasz blog podatkowy pozwala wam na pozyskanie informacji na bieżącą. Jeśli jednak nie macie co do czegoś pewności zadzwońcie do nas a skontaktujemy was z odpowiednią firmą księgową. Dobry księgowy wie jak doradzić w sposobie księgowania wszystkiego co jest związane z waszą firmą. Większość klientów, którzy skorzystali z optymalizacji podatkowej decydują się na usługi doradcy podatkowego na stałe. Im większa firma tym większe oszczędności w tym zakresie.

Poszukujesz adresu do rejestracji firmy w Poznaniu? Skorzystaj z usług Wirtualne Biuro Poznań! To nie tylko możliwość rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji, ale również coworking Poznań, czyli przestrzeń biznesowa do organizacji spotkań i biuro na godziny. Zapoznaj się z ofertą.

Dodaj komentarz