Księgowość Poznań

Księgowość to nieodłączny aspekt każdego przedsiębiorstwa. Każda firma prowadzi księgowość w takiej czy innej postaci. Jednoosobowa działalność gospodarcza ma możliwość wyboru formy księgowości w jakiej będziecie prowadzona. W przypadku spółek prawa handlowego pojawia się obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Postaramy się przybliżyć tego typu zagadnienia na naszym blogu.

Poszukujesz adresu do rejestracji firmy w Poznaniu? Skorzystaj z usług Wirtualne Biuro Poznań! To nie tylko możliwość rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji, ale również coworking Poznań, czyli przestrzeń biznesowa do organizacji spotkań i biuro na godziny. Zapoznaj się z ofertą.

Księgowość i oszczędności

Dobrze prowadzona księgowość pozwala wam szybko orientować się w waszych wydatkach, przychodach i rozchodach. Dobry księgowy doradzi też jak zapisać w rachunkowości wasze przychody oraz koszty. Nie każde wydatki da się zaksięgować jako koszt. NIe wszystkie też pomniejszają podstawę opodatkowania w ten sam sposób. Wszelkie tego typu niuanse mają wpływ na waszą działalność gospodarczą oraz to ile na niej zarabiać.

Spółki ze stratą finansową

W naszym poprzednim artykule na temat sprzedaży spółki pisaliśmy o tym, że niektórzy kupują spółki w celu zmniejszenia swoich kosztów księgowych. Jest to praktyka kupowania spółek ze stratami w latach poprzednich. W ciągu najbliższych 5 lat od roku bilansowego strata może zostać skorygowana z przychodem w podstawie opodatkowania. Jednorocznie nie może ona przekroczyć 50% straty. W wielu przypadkach pozwala to na zmniejszenie należnego podatku. Z dnia na dzień dostajemy większą ilość zapytań o tego typu podmioty.

Dobry księgowy w Poznaniu

Jeśli szukacie dobrego księgowego w Poznaniu możemy wam w tym zakresie doradzić. Nasze biuro ma szerokie kontakty i wiemy jaka specjalność księgowego pozwoli wam osiągnąć najlepszy efekt. Księgowy ze specjalizacją w spółkach będzie inaczej myślał o waszym biznesie niż taki który obsługuje indywidualnych przedsiębiorców. Z tego też powodu polecamy wam dobrze się zastanowić nad tym wyborem.

Nasz Blog

Jak widzicie jesteśmy bardzo aktywni na naszym blogu i staramy się pisać o tym co dla was jest interesujące. Jeśli macie jakieś pomysły na artykuły lub jesteście zainteresowani współpracą z nami dajcie znać. Pomożemy wam pozyskać informacje na tematy, które będą dla was najbardziej interesujące. Zarówno o coworkingu, wirtualnych biurach, spółkach, działalności gospodarczej etc.

Dodaj komentarz