Kiedy można wybrać ryczałt kwartalny?

Ryczałt kwartalny to system opodatkowania, w którym podatnicy rozliczają się z podatku dochodowego co kwartał. Ryczałt kwartalny jest dostępny dla wszystkich podatników, którzy wybrali opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Poszukujesz adresu do rejestracji firmy w Poznaniu? Skorzystaj z usług Wirtualne Biuro Poznań! To nie tylko możliwość rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji, ale również coworking Poznań, czyli przestrzeń biznesowa do organizacji spotkań i biuro na godziny. Zapoznaj się z ofertą.

Warunki wyboru ryczałtu kwartalnego

Aby móc wybrać ryczałt kwartalny, należy spełnić następujące warunki:

  • Osiągnięte przychody w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły 965.440 zł
  • Podatnik nie prowadzi działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej lub spółki jawnej

Jak wybrać ryczałt kwartalny?

Aby wybrać ryczałt kwartalny, należy złożyć w urzędzie skarbowym zawiadomienie o wyborze tego systemu opodatkowania. Zawiadomienie należy złożyć w terminie do 20 stycznia roku podatkowego, w którym podatnik chce rozliczać się kwartalnie.

Zalety ryczałtu kwartalnego

Ryczałt kwartalny może być korzystnym rozwiązaniem dla podatników, którzy:

  • Chcą mieć większą elastyczność w zarządzaniu finansami
  • Chcą mieć niższe koszty księgowości
  • Chcą mieć łatwiejszy dostęp do kredytów i pożyczek

Wady ryczałtu kwartalnego

Ryczałt kwartalny może być mniej korzystnym rozwiązaniem dla podatników, którzy:

  • Mają zmienne przychody
  • Chcą mieć niższe podatki

Podsumowanie

Ryczałt kwartalny to rozwiązanie, które może być korzystne dla wielu podatników. Przed wyborem tego systemu opodatkowania należy jednak dokładnie przeanalizować jego zalety i wady.

Dodatkowe informacje

W przypadku wyboru ryczałtu kwartalnego, podatnicy muszą składać deklaracje podatkowe i opłacać ryczałt w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po zakończeniu kwartału. Ponadto, podatnicy, którzy wybrali ryczałt kwartalny, muszą prowadzić ewidencję przychodów i kosztów.

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Dodaj komentarz