Czym jest upust, rabat, bonifikata?

Upust, rabat, bonifikata to wszystkie określenia obniżki ceny towaru lub usługi. Są one często stosowane zamiennie, jednakże istnieje między nimi kilka istotnych różnic.

Upust to ogólne określenie obniżki ceny. Może on dotyczyć zarówno ceny jednostkowej, jak i ceny całkowitej. Upust może być udzielany w ramach promocji, w celu zwiększenia sprzedaży lub w ramach indywidualnych negocjacji z klientem.

Rabat to obniżka ceny, która jest udzielana w ramach promocji lub stałego rabatu dla stałych klientów. Rabat może być wyrażony w procentach lub w kwocie pieniężnej.

Bonifikata to obniżka ceny, która jest udzielana w celu odszkodowania za poniesioną stratę lub niedogodności. Bonifikata może być wyrażona w procentach lub w kwocie pieniężnej.

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Przykłady zastosowania

  • Upust – sklep odzieżowy oferuje rabat 20% na wszystkie ubrania.
  • Rabat – klient, który jest stałym klientem sklepu meblowego, otrzymuje rabat 5% na każdy zakup.
  • Bonifikata – klient, który kupił wadliwy towar, otrzymuje bonifikatę w wysokości 50 zł.

Podsumowanie

Upust, rabat i bonifikata to wszystkie określenia obniżki ceny. Pomimo pewnych podobieństw, istnieją między nimi również istotne różnice.

Dodaj komentarz