System podatkowy w Polsce jest coraz mniej przejrzysty

Polski system podatkowy – To, co najbardziej przeszkadza inwestorom, to właśnie ta zmienność, nieprzewidywalność prawa, podatków, systemu podatkowego. Ten system jest coraz bardziej nieprzejrzysty, trudny, skomplikowany i to jest coś, na co najbardziej narzekają przedsiębiorcy – mówi w rozmowie z „DGP” na Forum Ekonomicznym w Krynicy Monika Constant, Dyrektor Generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej. Krynica 2018: Monika Constant, Dyrektor Generalna Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Poszukujesz adresu do rejestracji firmy w Poznaniu? Skorzystaj z usług Wirtualne Biuro Poznań! To nie tylko możliwość rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji, ale również coworking Poznań, czyli przestrzeń biznesowa do organizacji spotkań i biuro na godziny. Zapoznaj się z ofertą.

Dlaczego przejrzysty system podatkowy pomaga rozwijać biznes?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Ilość poza biznesowych kosztów zazwyczaj najbardziej kumuluje się w kosztach obsługi księgowej oraz podatkowej. W konsekwencji tego pojawia się desynchronizacja pomiędzy możliwościami konkurencji dużych i małych firm. Z tego powodu, duże firmy najbardziej korzystają z skomplikowanego systemu podatkowego ponieważ mają możliwość wynajęcia doradców podatkowych. W tej sytuacji małe firmy nie mają możliwości obniżenia kosztów w sytuacji zbyt małego kapitału i obrotów w stosunku do konkurencji.

Co można zrobić w takiej sytuacji?

Na rynku znajduje się dużo firm oferujących za niewielką cenę doradztwo podatkowe. Mamy przykład firmy Tax Care, która łączy w sobie usługę księgową oraz ofertę produktów finansowych. Bardzo dużo biur księgowych zaczyna oferować jako dodatkową usługę optymalizację podatkową. Dla wielu osób już przy niewielkich obrotach pozwala to uzyskać możliwość zaoszczędzenia sporej gotówki. Gotówki tak ważnej przy pierwszych krokach w świecie biznesu.

W czym możemy wam pomóc?

Nasze biuro współpracuje z firmą księgową oraz doradcami podatkowymi. Z naszego doświadczenia wielu przedsiębiroców bardzo często nie zna przepisów podatkowych oraz nie ma świadomości, że mogą oszczędzić pieniądze. Polski system podatkowy przez ostatnie 30 lat roziwązał wiele problemów wynikających z poprzednich przepisów z czasów PRL, ale równocześnie wprowadził nowe przepisyw, które z czasm okazały się nieprzemyślane. Wielu biznesmenów nie ma świadomości tego, że istnieje możliwość zabezpieczenia swojego interesu przez instytucję indywidualnej interpretacji podatkowej.

Dodaj komentarz