Na ile można zawiesić działalność gospodarczą?

Przedsiębiorca ma prawo zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej na czas nieokreślony lub na czas określony. Okres zawieszenia działalności gospodarczej nie może być krótszy niż 30 dni.

Poszukujesz adresu do rejestracji firmy w Poznaniu? Skorzystaj z usług Wirtualne Biuro Poznań! To nie tylko możliwość rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji, ale również coworking Poznań, czyli przestrzeń biznesowa do organizacji spotkań i biuro na godziny. Zapoznaj się z ofertą.

Zawieszenie działalności gospodarczej na czas nieokreślony

Przedsiębiorca może zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej na czas nieokreślony. W tym przypadku przedsiębiorca nie musi podawać terminu zakończenia zawieszenia działalności gospodarczej.

Zawieszenie działalności gospodarczej na czas określony

Przedsiębiorca może zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej na czas określony. W tym przypadku przedsiębiorca musi podać termin zakończenia zawieszenia działalności gospodarczej. Termin zawieszenia działalności gospodarczej nie może być krótszy niż 30 dni i nie może być dłuższy niż 24 miesiące.

Przykłady

  • Przedsiębiorca może zawiesić działalność gospodarczą na czas nieokreślony, jeśli planuje wyjechać na urlop wychowawczy lub rodzicielski.
  • Przedsiębiorca może zawiesić działalność gospodarczą na czas określony, jeśli planuje przeprowadzić remont lokalu, w którym prowadzi działalność gospodarczą.

Wznowienie działalności gospodarczej

Wznowienie działalności gospodarczej jest procesem, który polega na przywróceniu jej do stanu zawieszonego. Aby wznowić działalność gospodarczą, przedsiębiorca musi złożyć wniosek do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Podsumowanie

Przedsiębiorca ma prawo zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej na czas nieokreślony lub na czas określony. Okres zawieszenia działalności gospodarczej nie może być krótszy niż 30 dni.

Dodaj komentarz