Indywidulany rachunek podatkowy

Indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy) to numer rachunku bankowego, który służy do wpłat podatków PIT, CIT i VAT. Od 1 stycznia 2020 roku każdy podatnik, który rozlicza się z podatków, musi posiadać indywidualny rachunek podatkowy.

Potrzebujesz adresu rejestracyjnego i przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Kto musi posiadać indywidualny rachunek podatkowy?

Indywidualny rachunek podatkowy muszą posiadać następujące osoby:

  • Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT)
  • Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych (CIT)
  • Podatnicy podatku od towarów i usług (VAT)

Po co trzeba posiadać indywidualny rachunek podatkowy?

Indywidualny rachunek podatkowy został wprowadzony w celu ułatwienia i usprawnienia procesu rozliczania podatków. Dzięki indywidualnemu rachunkowi podatkowemu podatnik nie musi pamiętać o numerach rachunków bankowych poszczególnych urzędów skarbowych. Wystarczy, że wpłaci podatek na swój indywidualny rachunek podatkowy, a urząd skarbowy odpowiednio zaksięguje wpłatę.

Jak otrzymać indywidualny rachunek podatkowy?

Indywidualny rachunek podatkowy można wygenerować na stronie internetowej Krajowej Administracji Skarbowej. Wystarczy podać swoje dane identyfikacyjne, takie jak numer PESEL lub NIP.

Podsumowując, indywidualny rachunek podatkowy to numer rachunku bankowego, który służy do wpłat podatków PIT, CIT i VAT. Od 1 stycznia 2020 roku każdy podatnik, który rozlicza się z podatków, musi posiadać indywidualny rachunek podatkowy. Indywidualny rachunek podatkowy został wprowadzony w celu ułatwienia i usprawnienia procesu rozliczania podatków.

Poszukujesz adresu do rejestracji firmy w Poznaniu? Skorzystaj z usług Wirtualne Biuro Poznań! To nie tylko możliwość rejestracji firmy w prestiżowej lokalizacji, ale również coworking Poznań, czyli przestrzeń biznesowa do organizacji spotkań i biuro na godziny. Zapoznaj się z ofertą.

Dodaj komentarz